Ana sayfa İnsanların Aşık Oldukları Kişiyi Aldatmalarının 7 Sebeb

İnsanların Aşık Oldukları Kişiyi Aldatmalarının 7 Sebeb

Erkekler & Kızlar SoruyorKategori: Aşkİnsanların Aşık Oldukları Kişiyi Aldatmalarının 7 Sebeb
bayan Staff diye sordu 1 sene önce

İnsanların Aşık Oldukları Kişiyi Aldatmalarının 7 Sebebi
İnsanların Aşık Oldukları Kişiyi Aldatmalarının 7 Sebebi
Çok iyi giden ve uzun zamandır süren bir ilişkiniz olabilir ancak bu size asla aldatılmayacağınızın garantisini vermez. İşte ilişkilerde aldatma sebepleri!

Teknoloji kullanımının artmasıyla ilişkilerdeki yalanların da arttığını söyleyebiliriz. İnsanlar dış dünyada olan biteni daha kolay takip edebilir ve diğer insanlarla daha kolay iletişime geçebilir hale geldiler. Peki bunun sonucunda ne oluyor? Her zaman olmasa da bunun sonucunda ilişkilerde aldatmalar yaşanabiliyor. İlişkinizde aldatıldığınızı düşünüp her şeyden şüphe duymak yerine aldatılmanın sebeplerine odaklanıp onları nasıl düzelteceğinizi düşünmelisiniz. İşte ilişkide tarafların aldatma sebepleri ve bunların düzeltilmesi için bazı öneriler…
İlişkilerde hangi taraf aldatır?

Her şeyden önce bu konuya bir netlik getirmemiz gerekiyor. İlişkilerde daha çok erkeklerin aldattığı düşünülse de araştırmalar böyle göstermiyor. Yapılan birçok araştırma sonucunda kadınların da erkekler kadar aldattığı sonucu ortaya çıkıyor. Psikolog Alicia Walker, 24 ve 50 yaş aralığındaki 50 kadınla bu konu hakkında konuştuktan sonra 40’lı yaşların başında kadınların aldatma olasılığının yüksek olduğunu açıkladı. Ancak aldatanların hiçbiri eşinden boşanmak istemiyor yalnızca yeni bir deneyim arıyor! Erkek ve kadınlarda aldatma sebepleri farklılık gösterebiliyor. Kadınlarda aldatmanın sebebi genellikle duygusal olurken erkekler arzularına yenik düşüyor.
 
 
İşte ilişkilerde tarafların aldatmaya yönelmelerinin sebepleri…

1. İlişkide tutku eksikliği

İlişkilerde aldatmaların yaşanmasının en yaygın sebebi tutku eksikliği. Partnerinizle duygusal olarak uyumlu olabilirsiniz ancak tutku eksikse aldatmalar yaşanabilir. Bunu engellemek için partnerinizle isteklerinizi açıkça konuşmalı ve yeni şeyler denemekten korkmamalısınız. Eğer problemlerinizi tek başınıza aşamayacağınızı düşünüyorsanız bir psikologtan yardım alabilirsiniz.
2. Duygusal olarak tatmin olamama

İlişkinizde duygusal olarak tatmin olamıyorsanız bu oldukça tehlikeli sonuçlara yol açabilir. Depresyona girebilir ve mutluluğu farklı insanlarda aramaya başlayabilirsiniz. Duygu eksikliği aldatma için daha güçlü sebepler doğurur. Bu durumun önüne geçebilmek için yaptığınız hataları karşılıklı konuşarak çözüme ulaştırmayı deneyebilirsiniz. İlişkide taraflar farklı düşüncelere sahip olabilir. Böyle konularda uzlaşmayı tercih etmeli ve birlikte bu durumun üstesinden gelmelisiniz.
 
 
3. Partnerinizin sizden soğuması veya başka birine ilgi duyması

Sevdiğiniz kişinin size karşı sevgisinin tükenmesi veya başka birine ilgi duyması oldukça zor ancak aşk da kolay değil. Herhangi bir yerde kahve içerken gördüğünüz birine karşı kalbiniz daha hızlı atabilir. Bu durum açıklanamaz. Bazen aranızdaki elektrik, kimya uyuşması veya kader başka birine bir şeyler hissetmenizi tetikleyebilir. Böyle bir şeyin yaşanmaması için öncelikle olarak kimsenin mükemmel olmadığını ve ilişkinizde zorluklar olabileceğini kabullenmeniz gerekir. Ayrıca ilişkinizde romantik olmalı ve “Seni seviyorum” demek yerine bunu hissettirmelisiniz. Tüm bunlara rağmen bir şeyler düzelmezse belki de daha fazla zorlamamanız gerekir.
4. Öfke, aldatmanın tetikleyicisi olabilir

İlişkinizde partnerinizin sizi aldattığını hissediyorsanız ve bu konuda şüpheleriniz varsa bu sizi partnerinize karşı daha öfkeli bir hale getirir.
5. Yeni deneyimlere merak duyma

İnternetteki bazı uygulamalara merak duyabilirsiniz veya herhangi bir yerde birini etkileyip etkileyemeyeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Bu durum sizin partnerinizi sevmediğiniz anlamına gelmez ancak bu arzularınıza karşı koyamadığınızı gösterir!
6. Tek bir kişiyle ilişki yaşayamama

Bazı insanlar, ilişkide yalnızca bir partnerin olması gerektiğini düşünmez. İlişki konusunda daha açık fikirli olurlar. Ancak siz geleneksel bir ilişkiyi tercih ediyorsanız partnerinizle konuşun ve kendiniz olmaktan korkmayın. Başlangıçta görüşlerinizi açıkça dile getirmek daha sonra kalbinizin kırılmasından daha iyidir!
 
 
7. İlişkilerin canlanmaya ihtiyacı var

İlişkiniz biraz canlılık ve heyecan katın. Bu ilişkinizi daha ileri boyutlara taşıyabilir. Monoton bir ilişki yaşamak yerine partnerinizle konuşarak birbirinizle daha fazla vakit geçirebilir ve daha çok aktivite yapabilirsiniz.