PAYLAŞ
Bacaklarınızı orta yumuşaklıkta bir fırçayla fırçalamak her daim yumuşacık bacaklara sahip olmanızı sağlar.

Bacaklarınızın pürüzsüz olmasını istiyorsanız bu pratik yöntemlerden faydalanabilirsiniz.

 

 • Malzemeler

  Limon, şeker ve zeytinyağı

  Uygulanışı:

  Tüm malzemeleri birleştirin. Bacaklarınıza dairesel hareketlerle yedirin. Çok bekletmeyin. Sıcak suyla durulayıp soğuk suyla kan dolaşımını sağlayın. Ardından avcunuza biraz zeytinyağı döküp duruladığınız bacaklarınıza sürün.

  1 / 5
 • Yumuşak bacaklar için yapılabilecek bir diğer uygulama eldiven şekilindeki liflerden faydalanmak. Sabun kullanıyorsanız nemlendirici içerikli bir sabun tercih etmenizi öneririz. Kalıp sabunların çoğu cildi kurutuyor, bu nedenle daha yumuşak materyalli ürünler kullanmakta fayda var. Eldiven lifi kullandıktan sonra mutlaka bacaklarınızı nemlendirin. Bu en önemli nokta. Doğal nemlendiricilerden cildinize uygun olanı bulup kurumuş bacaklardan kurtulabilirsiniz.

  2 / 5
 • Malzemeler

  Sıvı sabun

  Kabartma tozu

  Uygulanışı:

  Kabartma tozunu bir miktar sıvı sabunla karıştırıp bacaklarınıza sürün. Hafif hafif kabarcıklar göreceksiniz. Bu güzel hissi yaşayın. Ardından ılık suyla durulayın. Hafif bir nemlendirici sürün ve aradaki farkı görün!

  3 / 5
 • Bacaklarınızı orta yumuşaklıkta bir fırçayla fırçalamak her daim yumuşacık bacaklara sahip olmanızı sağlar. Haftada iki kez fırçalamanız sayesinde kadife gibi bacaklara kavuşabilirsiniz. Kozmetik nemlendiricilerden faydalanmak yerinde zeytinyağı, hindistancevizi yağını tercih ederseniz bacaklarınız pul pul dökülmez ve nem dengesini korur.

  4 / 5
 • Malzemeler:

  Bal

  Esmer şeker

  Uygulanışı

  İki malzemeyi karıştırın. Tüm bacağa dairesel hareketlerle uygulayın. Ardından durulayın. Son olarak hindistancevizi yağı, zeytinyağı gibi doğal bir nemlendiriciyle bacaklarınızı nemlendirin.

  5 / 5

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz