PAYLAŞ
SEKSİ EN İYİ

2021 makyaj trendlerini tek tek birlikte inceliyoruz!

Kabul etmek gerekir ki, 2020 hiç beklediğimiz gibi geçmedi. Zamanımızın çok büyük kısmını evde geçirdik. Evde olduğumuz süre içinde kendimizi iyi hissetmek için makyaj yaptık, online toplantılar ve dersler sırasında ise daha enerjik ve özenli görünebilmek için hafif makyaj stillerini tercih ettik. Dışarı çıktığımız zamanlarda ise maskeye bulaşmayan makyaj stilleri bizim için tercih sebebi oldu. Hayatımızın büyük bir gerçeği olan maskeler, göz makyajlarının ön plana çıkmasını da sağlamış oldu. Biz de eski normal hayatımıza duyduğumuz özlem yüzünden, mümkün olduğunca renkli göz makyajlarına yöneldik. İşte 2020, her şeyi olduğu gibi güzellik ve makyaj trendlerini bu şekilde değiştirdi. Peki 2021’de makyaj trendleri nasıl olacak?

İşte karşında 2021 makyaj trendleri! Hayatın eski düzenine dönmesini umduğumuz bu yeni yılda, kendini çok daha iyi hissetmen için sen de 2021 makyaj trendlerini şimdiden benimsemeye başlayabilirsin.

Renkli grafik eyeliner

Grafik tik eyeliner

2021 göz makyajı trendlerinde renkli eyeliner görünümleri ön sırada yer alıyor. Maskelerin ardına gizlenen dudaklar yerine, gözleri böyle renkli eyeliner stilleri ile ön plana çıkarmaya devam edeceğiz gibi görünüyor. Eğer sen de 2021 makyaj trendlerinin en popülerlerinden biri olan renkli eyeliner görünümünü denemek istersen, L’Oréal Paris’in Matte Signature Eyeliner renklerinden ilham alabilirsin. Eyeliner çekerken minimal görünümleri bir kenara bırak ve eyelinerını göz pınarlarına kadar uzat. Tek bir renk kullanmak yerine pembe, mavi ve yeşil gibi canlı renkleri bir arada kullanabilirsin.

Bronz & Bakır Işıltılı Tonlar

Bronz & Bakır Işıltılı Tonlar

2021 makyaj trendlerine bu kadar sevinmemizin sebebi gözlerdeki ışıltılı makyaj trendlerinin devam ediyor olması, hatta 2021 için daha ışıltılı diyebiliriz! Göz makyajlarında bronz, bakır, kiremit ve kızıl tonlarındaki ışıltılar geçen yıldan daha fazla. Eğer ışıltılı farlara ihtiyacın varsa şimdiden yenilerini sepete eklemelisin.

2021 trendlerine göre bronz ve ışıltılı göz makyajı yapmak için L’Oréal Paris Eye Go Wild far paleti biçilmiş kaftan. Bu far paletindeki kızıl, bakır, kahve ve bronz gibi renklerle hem dumanlı hem de ışıltılı bir göz makyajı elde edebilirsin. Paletteki farlar son derece pigmentli ve kolay dağılıyor. Hata yapman neredeyse imkansız!

Yukarı doğru taranmış kaşlar

Yukarı doğru taranmış kaşlar

Bu yılın gittikçe popülerleşen, yukarı doğru taranmış “fluffy” kaş görünümü, 2021 makyaj trendleri arasında da yerini alıyor. Şeffaf veya renkli kaş maskaralarıyla elde edebileceğin bu görünüm ile son derece doğal, ama aynı zamanda belirgin bir kaş modeline sahip olabilirsin. Aynı zamanda gözleri daha çekik gösteren bu makyaj trendi için bizim favorimiz Maybelline Brow Fast Sculpt Kaş Maskarası. Bu kaş maskarası ile kaşlarını yukarı doğru taradığında gün boyu sabit kalacak.

Ceylan gibi büyük gözler

Ceylan gözler

Son yılların en büyük makyaj trendi olan ceylan gözler 2021 yılında zirveye taşınacak gibi görünüyor. Paris Moda Haftasında gördüğümüz makyaj modellerine bakarsak ceylan göz trendi makyaj dünyasını ele geçirmiş durumda. Sen de ceylan göz makyajı yapmak istersen, L’Oréal Paris Bambi Eye Extra Black Ceylan Göz Etkili Maskara Ekstra Siyah rengiyle kirpiklerini dipten uca doğru hacimlendir. Bu maskara sayesinde kirpiklerine tek adımda ceylan efekti verebilirsin.

Pembe & nude ışıltılı tonlarPembe & nude ışıltılı tonlar

Minimal makyaj sevenler 2021 yılında pembe ve nude tonları bol bol kullanabilirler. Genç, fresh ve aydınlık ten makyajı görünümleri 2021 makyaj modasında ön plana çıkıyor. Bu görünümü elde etmek için L’Oréal Paris Color Queen tekli farlardan 20 Queen rengini kullanabilirsin. Değerli yağlar içeren formülüyle bu farlar yumuşacıklar ve yüksek pigmentli oldukları için çok kolay uygulanıyorlar.

Aydınlık ten makyajı için L’Oréal Paris Glow Mon Amour Melon Dollar Baby Likit Aydınlatıcını burun üzerine, kaş üzerine, çene ucuna ve dudak üzerine sürebilirsin. Yüzünü renklendirmek ve daha fresh göstermek için Loreal Melon Dollar Baby Allık tam sana göre! Aydınlık ten makyajını soft allık rengiyle tamamla.

80’lerin Renkli Makyajı80'lerin Renkli Makyajı

80’li yılların parlak ve renkli makyajları, 2021 makyaj trendleri arasında epey bir popüler olacağa benziyor. Canlı lila, pembe, turuncu gibi renklerle yapacağın göz makyajlarına biraz daha ışıltı katmak için glitter farlar ve yapışkanlı taşlarla makyajını süsleyebilirsin. Aradığın en canlı far renklerini bulabileceğin NYX Professional Makeup Ultimate Shadow Palette Brights rengi tam 80’ler makyajlarına göre.

Dumanlı Eyeliner Makyajı

Dumanlı Eyeliner Makyajı

Özellikle Tiktok makyajlarında bu yıl sıkça karşımıza çıkan diğer bir makyaj görünümü ise dumanlı eyeliner. 2021 makyaj trendleri arasında favorimiz olan dumanlı eyeliner makyajı ile kirpik diplerini çok doğal bir şekilde belirginleştirebilir, aynı zamanda gözlerinin kedi gözü gibi çekik görünmesini sağlayabilirsin. Tek yapman gereken göz kalemini eyeliner gibi uygulamak ve kuyruğun üst kısmını hafifçe dağıtmak. Daha keskin bir sonuç istersen bant da kullanabilirsin. Maybelline Tattoo Liner Gel göz kalemleri, bu makyaj için çok kullanışlı. Yumuşak formülüyle kolay uygulanıyor ve dağılıyor, sabitlendikten sonra da gün boyu bozulmuyor.
#kadınkulübü #kadınlarkulübü #bayankulübü #kadınlarkulübü

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz