PAYLAŞ

Sanatsal, çekici ve sadece biraz gizemli,  bunlar sonbahar / kış 2019-2020 makyaj trendlerini tanımlamak için en iyi terimler. Büyüleyici podyum temalarıyla örtüşecek şekilde hazırlanmış, 2019 sonbaharındaki güzellik ve makyaj trendleri çeşitli ve akılda kalıcıydı; kesinlikle her gün  yapılabilecek birçok unsur vardı.

Sonbahar / kış 2019 2020 makyaj trendlerinin kullanılabilir olanlarında muhteşem nemli ciltler, bronzlaştırıcı dokunuşları ve eyeliner kullanmak için birçok farklı teknik gördük . Göz farı renkleri kadınsıydı, bir sürü pembe  ve mor renklere sahipken gece dışarı çıkmak için altın ve parıltı göz makyajı, dumanlı göz makyajına karşı yarışacak.

Süper güçlü kaş şekilleri belirginken, 2019 makyaj trendleri için ekstra kabarık kirpikler kesinlikle var. Sanatsal kreasyonlar söz konusu olduğunda, soyut boya splatterleri, benzersiz kirpikler ve çizgi çalışmaları avangard makyaj için bir seçimdi , kontakt lenslerin etkili bir şekilde kullandığı anlar ise ürpertici tarafı.

2019-2020 sonbahar / kış makyaj trendlerinden sorumlu sanatçılar hakkında sohbet etmek için bir saniye bekleyelim! Bu sanatçılar yetenekli ve çok yönlüdür – bazen aynı sanatçının farklı defilelerde çok farklı bakışlar yarattığına inanmak zor!

Sonbahar / Kış 2019-2020 Makyaj Trendleri

Yüzdeki makyaj sıçraması

Sonbahar / Kış 2019 makyaj trendleri için avangard seçenekleri biraz ürperticiydi. Modellerin yüzlerine, başka bir dünyayı korkutucu ve korkutucu bir etki yaratacak şekilde boya sıçradı.

Boya renkli ve lastikti, nefis ürpertici bir şekilde ya da en tuhaf vurgu gibi metalikti ve yüzün ortasında konsantre edildi.

Sonbahar Kış 2019 2020 Makyaj Trendleri
Sonbahar Kış 2019 2020 Makyaj Trendleri

Bu etki, modellerin bir kısmının gözlerine ve alnına sulu boya eskeni kombinasyonları ile biraz daha ressamsı oldu; diğerlerinde ise, gözlerinin üzerine ve hatta doğrudan kaşlarına daha az renkli gölgeli lekeler vardı.

Bazı modellerin yüzleri gümüş boyalıydı, yüzleri tamamen kapsanan modellerle karşılaştırıldığında oldukça evcilti. Yüzünde makyaj sıçraması gördüğümüz diğer podyumlar Gucci, Manish Arora ve Kenzo’ydu.

kızarma

Bu, 2019-2020 makyaj trendleri en genç sonbahar da görülmeye başlayabilir. Pembemsi allık dokunuşu , ten rengini canlandırmanın ve yüzü yumuşatmanın en kolay yoludur, bu yüzden ortaya çıktığı podyumlar  kesinlikle masumiyet ile saflığın ve estetiğin bir parçası olduğu yerlerdir.

2019 2020 makyaj trendleri
2019 2020 makyaj trendleri

Chanel’deki modeller, karda soğuk bir günden hafifçe kızarmış gibi görünüyordu. Doğal bir floş gibi görünen, burnuna yakın yanaklarının elmalarına yüksek bir nötr pembe allık dokunuşu uygulandı.

Şeftalili bir rujla eşleştirilmiş, hafif ılık şeftali rengi allık, güzel romantik bir hava verdi. Bazı modeller ise daha ağır bir el ile pembe bir allık uygulandı ve gözlere çekildi ve sonra göz farıyla harmanlandı ve güzel bir şekilde uyumlu bir görünüme yol açtı.

Bronzlaşmış Tanrıça

Bronzlaşmış bir tanrıçaya, özellikle de herkes solgun ve soğuk göründüğünde direnmek zor, bu yüzden bronzlaştırıcının kullanıldığı podyumlar, makyajın geri kalan kısmı sade tutulmasına rağmen, gerçekten göze çarpıyordu.

2020 sonbahar kış makyaj trendleri
2020 sonbahar kış makyaj trendleri

Isabel Marant şovu için, yanakların altına (ideal allık yerleştirme seviyesinden daha düşük, fakat konturdan biraz daha yüksek ) ve alnın yanlarına ılık bir altın-kahverengi bronzlaştırıcı uygulandı . Gözlerin üzerinde aynı tonda bir etki bile vardı!

Area’daki modeller cildinin parıltılı görünmekle birlikte bronzlaşmış, yanaklara ve alnın çevresine yüksek miktarda bronzlaştırıcı uygulanmış ve alnın merkezine, burnun ucuna nemli bir ışık vermek için kullanılan flaş kremine sahipti. ve yanağın yüksek noktalarında.

Işıltı ve parıltı

Makyajında şimdi ve sonrası için biraz pırıltılı renkler kullanmak eğlenceli, ama sonbahar 2019 makyajı  sanatçıları tarafından çok daha fazla öne çıkıyor, zarif bir dokunuştan ziyade çok fazla pırıltıyı tercih ediyorlar.

Gözlerin dudaklarla eşleştirilmesi, ultra ışıltılı makyajın birçok büyük, ultra feminem elbiseye çok yakışmasıyla sonuçlandı. Daha modeller ile birlikte çeşitli renklerde farlar kaş kapaklarında ve parıltı tırnakları ile, ışıltılı dudaklar birlikte kullanıldı.

ışıltılı göz makyajı trendleri 2019 2020
ışıltılı göz makyajı trendleri 2019 2020

Bazı modellerde ise çıplak yüz parıltısı ve parıltılı göz çevresine uygulandığı için de eşsizdi. Metalik ışıltılı göz farı, nötr bir yüzle birleştirildi, bu nedenle tüm odak gözlerin üzerindeki dramda olabilirdi. Etki, özellikle bol dökümlü baskılı elbiselerle birleştiğinde, Eski Mısır krallığıydı.

Hafif bir dokunuş için, gözlerin üzerinde bir altın parıltılı dokunuş en iyi örnektir.

60’ların Gözü, Sırala

60’ların moda göz makyajı görünümüyle büyük ölçüde ilişkili birkaç unsur var ve bu etkiyi elde etmek için genellikle yalnızca bir tanesi gerekli. Birincisi, kıvrım boyunca veya hafifçe üzerine yuvarlatılmış bir astar çizgisi veya koyu göz farı uygulamaktır (genellikle üst kirpik çizgisinde de kanatlı siyah astarın bir kaydırmasıyla eşleşir), ikincisi ise kabarık bir maskara katmanıdır. Alttaki kirpiklere (alternatif olarak, düz kirpikleri  taklit etmek için dikey çizgiler çizilebilir).

göz makyajı trendleri 2019 2020 sonbahar kış
göz makyajı trendleri 2019 2020 sonbahar kış

Renki Göz Farı

Renkli göz farı veya göz kalemi, görünümünüze biraz eğlence katmanın hızlı ve kolay bir yoludur ve aynı zamanda 2019 sonbaharındaki güzellik trendinin bir parçası olduklarından, bahsettiğimiz yüksek moda eğlencesi olacaktır.

 

renkli göz makyajı trendleri 2019 2020
renkli göz makyajı trendleri 2019 2020

Pembe ve Mor Göz Farı İle Makyaj

2019-2020 sonbahar ve kış makyaj trendlerinde pembe ve mor gibi yumuşak tonlar en sık kullanılan göz farı renklerindendir. Çoğunlukla bu sezon podyumlar aşırı kadınlıktan kaçındı, bu yüzden sanatçıların yumuşak, kız gibi makyaj stilleriyle oynaması gereken birkaç yöntemden biriydi.

pembe ve mor göz makyajı 2020
pembe ve mor göz makyajı 2020

Altın Göz Makyajı

Biraz altın göz makyajı daha göz alıcı görünmenin kesin yoludur. 2019 sonbahar / kış makyajı trendleri için altın gözler kesinlikle öyleydi, ama aynı zamanda onlarla ilgili küçük bir detay vardı. Altın sık sık koyu ve dumanlı dış köşelerle ve kırışıklarla, büyük ve cesur akşam görünümleriyle birleştirildi.

altın rengi göz makyajı 2020
altın rengi göz makyajı 2020

Parlak Göz Kapakları

Parlak göz kapaklarıyla ilgili olarak şık ve yaz makyajı gibi çarpıcı bir görünüm var, ama yine de, burada sonbahar 2019 makyaj trendlerinden biri. Kırılmayacak parlak kapaklar elde etmek zordur.

sonbahar kış makyaj trendleri 2020 parlak göz kapakları
sonbahar kış makyaj trendleri 2020 parlak göz kapakları

Aşırı Kanatlı Siyah Astar

Sonbahar podyumlarında kullanılan toplam siyah göz kalemi kremleri ve sıvıları hakkında daha kullanılabilir olmasını dilerdim. Bunun nedeni, sonbahar / kış 2019-2020 makyaj trendlerinden birinin, aşırı uzunluklara veya kapağın tamamına kadar benzersiz bir şekilde uygulanan göz kaleminin abartılı kullanımıydı.

sonbahar kış makyaj trendleri 2020
sonbahar kış makyaj trendleri 2020

Siyah Lekeli Göz Makyajı

Dağınık siyah göz makyajı trendi için harmanlama söz konusu değildi. Burada dumanlı gözlerden bahsetmiyoruz, ancak kalın siyah gölgeli gözler veya olabildiğince tehlikeli görünmek için uygulanan kremlerden bahsediyoruz. Bu, gerçek yaşam için tasarlanan 2019 güzellik trendinden biri değil, ancak çok fazla siyah kullanmak için ilham alabilirsiniz.

siyah göz makyajı trendleri 2020
siyah göz makyajı trendleri 2020

Yaratıcı Çizgili Göz Makyajı

Basit veya doğal makyaj görünümünün üzerine yerleştirilmiş birkaç satır, muhtemelen makyaj yapmanın en “moda” yoludur. Giyilebilir olmaktan ziyade editoryal olan hızlı bir görünüm, bu yüzden makyaj sanatçıları yenileri tasarlamaya devam ediyor. Bu mevsimde birçok çizgi göz soketi boyunca ya da üstünde, yani kırışıklığın üzerine ya da üstünde uygulanmıştır.

çizgili göz makyajı
çizgili göz makyajı
yaratıcı çizgili göz makyajı trendleri 2020
yaratıcı çizgili göz makyajı trendleri 2020

Hacimli Kirpikler

2019 2020 sonbahar / kış makyajı trendleri, kirpiklerle ilgilidir ve maskara üzerinde yoğun bir görünüm oluşturur. Sahne arkasındaki makyaj sanatçısı büyük bir yığından korkmuyordu. Belirgin sahte kirpikler çok yaygın olmasa da, küme kirpikleri veya birçok maskara kullanımı kesinlikle vardı.

2020 makyaj trendleri
2020 makyaj trendleri

Sıra dışı renkli maskara

2019 sonbaharının makyaj trendlerinin bir parçası olarak ortaya çıkan renkli maskara , incelikli bir şey değildi, neredeyse siyah, beklediğiniz mavilere ve morlara büründü. Renkli maskara giyilebilir olmaktan ziyade parlak ve yüzünüzdeydi, moda makyajının bazen olması gerektiği gibi.

2020 kış makyaj trendleri
2020 kış makyaj trendleri

Ağartılmış Kaşlar

Ağartılmış kaşların podyumlarda meydana getirildiği yıl 2019 mu? Podyumlarda  kesinlikle etkiliydi, gerçek hayattan pek emin olmasak da.

trend açılmış kaşlar 2020
trend açılmış kaşlar 2020

Parlak Dudaklar

Yavaş ama emin adımlarla, parlak dudakların hem podyumlarda hem de Instagram’da daha sık ortaya çıktığını gördük. Parlak dudaklar inkar edilemez derecede seksidir, çünkü dudakları parlak, nemli ve bakımlı gösterir. Bir bütün olarak, önceki yılların mat kadife yüzeyine parlaklık ve saten cilalar tercih eden makyaj sanatçılarıyla dudakların daha sulu ve nemli göründüğünü bildirmekten memnuniyet duyuyoruz.

2020 parlak dudak trendleri
2020 parlak dudak trendleri

Koyu Kırmızı Dudaklar

Koyu kırmızı tonları genellikle ruj seçimlerinde en belirgin olanıdır. Tüm cilt tonlarıyla iyi çalışmaya meyillidirler, çünkü hafifçe solmaya dayanırlar ve dişleri olağanüstü beyaz görünürler. 2019 2020 makyaj trendleri için hem daha koyu hem de daha hafif koyu kırmızı meyvelerin dudaklarından geçtiğini gördük.

koyu dudaklar makyaj trendleri 2020
koyu dudaklar makyaj trendleri 2020

Lekeli Dudak

Asya güzelliği görünümünde çok popüler olan lekeli veya “çiçek açan” dudak, Instagram üzerinde çok popüler olan, üzerinde şekillenen ombre dudak panzehiri gibidir. Ruju dudağın ortasına yoğunlaştıran ve dışa doğru lekelenen bu ruj uygulama yöntemi, özellikle zaten yemyeşil dudaklara sahip modellerde çekici, hoş bir “sadece öpülmüş” etki yaratıyor.

2020 makyaj trendleri lekeli dudaklar
2020 makyaj trendleri lekeli dudaklar

Şarap Dudakları

Pantone, sonbahar 2019 renk trendleri için hem Biking Red hem de Merlot’u seçtiğinde , bu koyu şarap kırmızısı tonlarındaki bir değişimin, farklı moda haftalarında çeşitli modellerin dudaklarında da ortaya çıkması şaşırtıcı değildir.

şarap kızılı dudaklar 2020
şarap kızılı dudaklar 2020

Yüz Aplikler

Yüzdeki aplikler, 2019 2020 sonbahar / kış makyaj trendlerini etkilemenin kesin bir yoluydu. Bu sezon kullanılan aplikler tamamen editoryal glamour ile ilgiliydi ve bunların azaltılması kesinlikle moda dünyasının ötesine geçebilirdi.

2020 makyaj trendleri yüz aplikleri
2020 makyaj trendleri yüz aplikleri

Bir önceki yazımız olan Yaz için 20 kolay makyaj fikirleri başlıklı makalemizde 2019 yaz makyajı, doğal günlük makyaj ve günlük makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz