PAYLAŞ
Mat, kadife bitişli cilt görünümü rafa kalkarken son birkaç sezondur trend olan nemli cilt görünümü daha ıslak bir bitişle hayatımıza giriyor.

2018’in makyaj trendleri eyeliner, far ve rimel üçlüsünü birer makyaj ürünü olmaktan çıkartıp, tüm deneyselliğinizi kullanmanızı sağlayacak birer araca dönüştürüyor. Rujlar ise “no make-up make-up”tan da öte, gerçekten olmayan makyajı renklendirmek için kullanılmış veya hiç kullanılmamış bile. Hepsinin tek ortak yanı belli belirsiz kontürlenmiş, çıplak güzelliğini ön plana çıkartan, pürüzsüz bir tene işlenmiş olmaları. İşte 2018 ilkbahar-yaz defilelerinin en farklı ve en çok konuşulan makyaj trendleri ve bu görünümlere sahip olmanıza yardımcı olacak makyaj ürünleri;

Kirpik Diplerinde Durmak İstemeyen Eyeliner

Belli belirsiz hafif bir rimelden başka hiçbir makyaj ürünü kullanılmadan yaratılan bu görünümde, kirpik dipleri boyunca çekilen ince ve uzun kuyruklu eyelinerların yerini, yarım çekilmiş veya göz ovalinin farklı bölgelerine uygulanmış siyah ve hatta beyaz çizgiler almış durumda. Bu konuda deneysel olmanızı sağlayacak ve kalemden bile kolay uygulayabileceğiniz önerimiz; Mac Rollerwheel Liquid Liner.

Deneysel Sürülen Farlar

Pürüzsüz bir cilt görünümü veren ten makyajı dışında, neredeyse hiç yapılmamış makyajı tamamlayan neon veya pastel farlar, farklı sürülme tarzlarıyla tüm açığı kapatacak gibi duruyor. Önerimiz; Kat Von D Saint & Sinner Palette.

Alt Kirpikleri Birbirine Yapıştıran Rimel

Ciltte yine rimel dışında ön plana çıkan başka renkli bir malzeme kullanılmamış. Ancak bu sene ayrık kirpiklerin aksine, özellikle birbirine yapıştırılmış bol rimelli üst ve alt kirpikler göreceğiz. Önerimiz;Benefit They’re Real! Lengthening & Volumizing Mascara.

Sadece Ruj

Doğal ten makyajının tek canlandırıcısı olarak mat, parlak, neon, pastel farketmeksizin; ruj. Önerimiz;Tom Ford Lip Stick.

Tüm Görünümlerin Bazını Oluşturan; Pürüzsüz Ten

Ten makyajında; kusurları kapatırken kendi teniniz gibi görünerek cildinize uyum sağlayacak bir fondötenin üzerine doğal güneş bronzluğu oluşan bölgelere (alnınız, burun kenarları, göz kapağınız ve elmacık kemikleri gibi) belli belirsiz gölgelendirmeler yapacak doğal bir bronzlaştırıcı seçmelisiniz. Önerimiz; NARS Laguna Bronzer.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz