PAYLAŞ
Kısa saç modelleri ve kesimleri mükemmel makyaj ve moda kıyafetler ile harika bir görünüm vermektedir. Bunun için ilk öncelik yüzünüzün şekline uygun doğru kısa saç kesimi bulmak…

2018 kısa saç modelleri, en sofistike ve seksi stilleri bayanlara sunuyor !

Kısa saç modelleri ve kesimleri mükemmel makyaj ve moda kıyafetler ile harika bir görünüm vermektedir.  Bunun için ilk öncelik yüzünüzün şekline uygun doğru kısa saç kesimi bulmak… Saç modeli stiliniz  için en önemli detaydır. Saç kesimini yüzünüze uygun ve modern kısa saç modellerinde seçerseniz  şık ve çekici görünmesini sağlayabilirsiniz. Saç çeşitleri, her mevsim, her zaman değişiklik gösterir, ama önemli olan size yakışacak modeli seçmek.

2018 yılı itibariyle sizler için, dahası saçlarını kısa saç modelleri yapacak veya yapmaya hazırlanan kadınlar için tüm kısa saç modellerini kapsayan çok detaylı ve kapsamlı bir çalışma yaptık.

Bu 2018 yılı kısa saç modelleri için şunu diyebiliriz ki kadınlar için günden güne yaygınlaşarak trendi hale geldi ve verdiği rahatlık ve bakım kolaylığı ile kısa saç kesimi yaptıran kadınların sayısı gitgide artıyor. Galerimizde özellikle son resimlerde 2018 modasına ait kısa saç fotoğraflarını incelebilirsiniz. Kısa saç hakkında çok detaylı bilgiler için galeriye girmeden aşağı doğru hareket ediniz.

Dünya çapında ve Türkiye de birçok ünlü uzun saça göre daha çok kısa saçı tercih etmekte. Birçok kadın tarafından öteden beri kullanılan bu saç tipi. Özellikle davetlerde kadınları gerçekten şık bir görünüme büründürebiliyor. 2018 yılı saç modelleri kategorisinde gerçekten önemli bir yere sahip olan kullanışlı saç modelidir. Kısa saç alt kategorisinde kısa küt, Bob, katlı kesim, kısa örgü saç modelleri bayanların çokça tercih ettiği alt modeller arasında. Çoğu kadın hayatında bir defada olsa saç modelini kısa saç olarak kestiremese bile aklından geçmiştir. Saç kesimini yaptırırken özellikle ilk defa kısa kestiriyorsanız mutlaka uzman bir kuaföre yaptırın çünkü uzman kuaförler saç yapınızı dikkate alarak kesim yapacaklardır. Yüzünüzün tipi, saçlarımızın kalın veya ince olması, boynumuzun uzunluğu ve yapısı, vücut yapımız hepsini dikkate almak saçlarınızı kısa saç kesim yapacaklardır.

unluler-davetlerde-kisa-sac-modelleri

Erkeklerden ziyade kadınlar için saçın güzellik için önemi çok daha önemlidir. Eski yıllardan beri bu kadınlar için böyledir.

Bu sebeple kadınlar kendilerine en çok yakışan saç modeli arayıp dururlar. Uzun süre senelerce aynı tip saç modelini kullanmaktan ya sıkılır veya değişiklik olması amacıyla kadınlar kendilerine yakışacak yeni saç modellerini ararlar. Kısa saç stilinin doğasında modern ve genç bir görünüm iksiri vardır. Bu sebeple bunu bilen hanımlar saçlarını daima kısa saç modelleri yaparlar. Kısa saç modelleri hakikaten bayanlar için büyük bir rahatlıktır. Kısa saç bulunduğu kadının çekim kuvvetini ve cazibesini arttırır. Kısa saç bulunduğu kadını diğer kadınlardan farklı yapar. Düşünün bir basitçe şekle giren saçlarınız olsun istemez misiniz. ufacık bir hareket ile saçlarınızı modele sokar ve havasını değiştirirsiniz. Şunu belirtmek gerekir ki kısa saç modellerinin rahatlığını benimsemiş ve alışmış bir kadın, her zaman saçlarını biraz daha kestirip Pixie yaptırmayı bile düşünür. Yüz şeklimize yakışan modelleri ve saçlarımızı kısa kesim yaptırmanın verdiği öz güven patlaması kısa saç modellerini yaptırmadan önce hangi yüz şekline göre nasıl modeller seçmeliyiz konusunu ele alalım. Kısa saç pişmanlık asla bir pişmanlık değil bunun aksine, saçlarımız için verdiğimiz en doğru karar olması açısından yüz şeklimize yakışacak saç modelini ince eleyip sık dokumamız gerekecektir.

Pixie Kısa Saç Modelleri 2018 Stilleri

Cozmo saç dergisinde yazılanlara göre; çene altına yatay paralellikte bir kalem koyarak ve kulak memesinin hemen altından bir cetvel salıveriyoruz burada kalemimizin uç kısmı 5.7 cm yi ve fazlasını gösteriyor ise size uzun saç, 5.7 cm nin altı ise kısa saç modellerinden birini seçmeniz gerekiyor.

Kısa saç modelleri kimlere daha çok yakışır;

Meşgul ve hareketli bir yaşam içinde kadınlar genellikle kısa saçı seçerler. Kullanımı kolay olmasından ve bakımı az olması sebebiyle saç modeli tercihinde birinci sıraya oturmaktadır. ama bu kullanım kolaylığı saçlarımızın tipine göre değişiklik göstermektedir. Örnek olarak; kabarık bir saç yapısına veya dalgalı bir saç yapınız var ise, saçlarımıza muhakkak şekil vermemiz gerekecektir ve bu size zamanla bir külfet getirecektir. Fakat düz bir saç yapınız var ise kısa saç modellerinden birini kullanmanızı mutlaka tavsiye ederiz.

Kadının Vücut Şekline Göre Kısa Saç Modeli Seçimi;

Kısa saç modeli seçilirken, Bunu yaparken yüzümüzün tipi değilde vücut şekline göre de değerlendirme yapılmalı ve ona göre kısa saç şekli verilmelidir.
Hacimsel olmayan bir kısa saç şekli vücudumuzun da istenmeden bozuk görünmesine yol açar. Bu nedenle kilolu hanımların problemi sayılan kısa saç modellerini tercih etmemeleri önerilir.

Kısa saç kesimine karar verme aşaması belirli bir zamana ve sürece bağlıdır. Kısa saç kesiminde ince eleyip sık dokumak sonrasında yaşanabilecek pişmanlıklar hesaba katılmalıdır. Kısa saçın kadınlara verebileceği çekicilik bir başkadır.

Peki kısa saç modellerini kimler tercih etmeli?

Orantılı olmayan ve yapılı bir vücudunuz var ise kısa saç modellerinden uzak durunuz. Hacmi olmayan kısa saç vücut persiyonunu bozar ve sizleri biçimsiz bir görünüme sokar. Bu sebeple kilolu hanımların kısa saç modellerini tercih etmemesi gerekir. Kısa saç için ikinci bir istisna ise uzun boyu olan kadınlardır. Uzun boylu hanımlar için kısa saç tavsiye edilmez. Sebebi ise uzun boyunuz kısa saçlar ile birlikte sizi olduğunuz boyunuzdan dahada fazla uzun gösterecektir.

2017 Kısa Örgü Saç Modelleri

Kısa örgü saç modelleri;

Kısa örgü saç modeli aslında saçlarımızı toplama modelleri nede denir. Eğer bu saç modelini uygulamak istiyorsak bilmemiz gereken şu ki yüz hattımız tam hatlarıyla ortaya çıkacaktır. Bu sebeple bu saç stilinin önemi yüz hatlarımızı ön plana çıkarıyor olmasıdır. Ayriyeten örgü saç modellerinde toplama şekilleri bir başka önem arz etmekte. Şöyle ki; kısa saç örgü modellerini doğru düzgün bir şekilde uygularsak yüzümüzün dahada uzun görünmesini sağlar. Balıksırtı ve sepet örgü diye adlandırılan bu saç stillerini saçlarınıza uygulayacağınız doğal bant ve şeritler ile yapabilirsiniz. Kadınlara olmadığı kadar romantik, çocuksu bir görünüm ile birlikte kadınsı ve seksi bir görünüm elde edebilirsiniz. Kısa örgü saç modelleri gözlere çok tatlı gözüken ve aynı zamanda kullanışlı ve pratik bir tarz saç olduğunu söyleyebiliriz.

2017 Katlı Kesim Kısa Saç Modelleri

Katlı kesim kısa saç modelleri;

Eğer saç modelinizi kısa bir model olarak seçecekseniz, bunlardan size en uygun olanları katlı kısa saç modelleridir. Bu tarz saç modellerini seçecekseniz ister saçlarınız kalın veya ince tip olsun her tip den saçlara uygulanabilirler. Duştan sonra saçlarımıza şekil vermek istediğimizde, buna benim zamanım yok veya saçlarımız kurutma işlemi ve şekil verme işlemlerine mümkün olan en kısa zamanı ayırmak istiyorum diyorsanız katlı kesim saç modellerini tercih etmelisiniz. Çoğu yüz tipine yakışan bir saç kesim modelidir.

2017 Kahküllü Kısa Saç Kesim Modelleri

Kahküllü kısa kesim saç modelleri;

Çoğu kadının yaptırmak istediği ve bir türlü cesaret edemediği saç modelidir. Ama bir defa denenince ve içimize sinerek yakışırsa bir daha vazgeçemeyeceğimiz bir saç modelidir. Şunu da belirtmek isterim kahküllü saç modelleri herkese yakışmamaktadır. Alnı dar olan ve basık olan hanımlara kahküllü saç modeli pekde hoş durmayacaktır. Alnı dar ve basık olan kadınların kahküllü bir model yaptırmadan buna dikkat etmesi gerekir. Öncesinde hiç bir kahkül modeli kullanmamış ve içinde yakışmayacağı konusunda şüphe olan hanımlar için kahkül kesimi yaptırmadan önce takma kahkül ile deneme yapmaları tavsiye edilir. Eğer hoşunuza giderse bu şekilde birde fotoğraf çektirip uzman kuaförünüze gösterebilirsiniz.

Kristen Connollys Küt Kısa Saç Modelleri Hakkında

Küt kısa saç modelleri hakkında;

Küt kısa saç modelleri kalın da telli saçlara göre, ince telli saçları olan hanımlar için daha fazla seçilen bir modeldir. Sebebi ise kalın telli saçlara sahip bayanların saçlarına vermiş oldukları şekil kısa sürede kaybolur ve kabarma yapar. Kalın telli saçlara sahip hanımlar bilirler, kalın telli saçlar ile mücadele etmek pek de kolay değildir. Bu yüzden kalın telli saç yapısı olan hanımlara kısa küt saç modeli tavsiye edilmez. Saçlarımıza nasıl bakım yapmalıyız ve hangi tür saç kesimleri ve saç modelleri kalın telli saçlarımız için uydura bilirsek o inat eden çabucak şekil değiştiren saçlardan kurtuluruz. Yüz hatlarımızda ki kemikler ince yapılı ise ve boynumuz ince ve uzun ise ve saç tellerimiz de ince ise veya seyrek yapıda ise küt kısa saç modelleri sizlere çok yakışacağını söyleyebiliriz. bu şekilde kendinize yakışan bir küt saç modeli keşfederseniz her zaman bu modeli kestirebilirsiniz. Kristen Connollys’ un resimdeki saçı yüz sekline göre de harika oturmuş gerçekten şık ve kadınsı duruyor.

Kısa Pixie Saç Modelinin Tanımı

Kısa pixie saç modelinin tanımı;

Kısa Pixie saç modeli çok kısa yani erkeklerin saç kesimleri kısalığında kesimi yapılan kadın saçı modelidir. Bu saç modeli bebek yüzlü ve yüz hatları düzgün ve pürüzsüz olan hanımların tercih etmesi gereken bir saç modelidir. Bu saç modeli yüz hatlarınızı tamamıyla ortaya çıkaracaktır. Bu yüzden güzel bir yüz yapınız olması gerekiyor. Kadınlara öz güven patlaması yaşatan bir saç modelidir ve kullanması çok kolay ve rahattır. Saçlarımızı aynen erkeklerinde yaptığı gibi banyo sonrası kurutma ve çeşitli saç spreyleri ve jöleler ile istediğimiz şekli kolayca sağlayabiliriz.

Kısa Saç Asimetrik Modeller

Kısa saç asimetrik modeller nedir?

Asimetrik saç modelleri saçlarımızın bir tarafı ile diğer tarafının farklı uzunluklarda olması ile yapılan saç kesim modelidir. Asimetrik kısa saç modelleri hemen hemen bütün yüz tiplerine uyumlu bir saç modelidir. Yüzünüzde kusur buluyorsanız bu saç modeli ile kusurlu olan kısmı uzun bırakarak kapatabiliriz. Asimetrik saç modelini kullanmak istiyorsanız, saçlarımızı da buna göre şekillendirmek gerekiyor. Eski yıllarda oldukça tutulan ve favori saç modelleri arasından olan asimetrik saç modeli size gerçekten sofistike bir hava katacaktır.

Yüz şekline göre hangi kısa saç modelini seçmeliyiz. İşte! tüm yüz tiplerine göre kısa saç ve ayrıntıları;

Kalp Yüz Şekline Sahip Kadınlar için Kısa Saç Modelleri

Kare yüz şekline sahip kadınlar için kısa saç;

Eğer kare bir yüz şekliniz var ise, saçlarımızı çene hizamızda ve hafifçe katlı olarak kesim yaptırabiliriz. Bu şekilde hem yüzümüzün köşeli kısımları yok olacak hemde güzel bir görünüme sahip olacağız. Aynı şekilde çene hizasında hafif dalgalı olarak güzel ve şık bir stil oluşturmanız mümkün.

Kalp Yüz Şekline Sahip Kadınlar için Kısa Saç
Kalp Yüz Şekline Sahip Kadınlar için Kısa Saç Asimetrik

Kalp yüz şekline sahip kadınlar için kısa saç;

Alından çene hizasına doğru daralma yapan ve kalp tipi yüz şekline sahip bir bayansanız, saçlarımızın arka tarafından ön tarafa doğru uzun giden asimetrik kesim bir saç modeli yüz şeklimizin daha çok orantılı bir görünümde olmasına olanak verecektir.

Yuvarlak Yüz Şekline Sahip Hanımlar için Kısa Saç 2017
Yuvarlak Yüz Şekline Sahip Hanımlar için Kısa Saç Modelleri
Yuvarlak Yüz Şekline Sahip Hanımlar için Kısa Saç Selena Gomez

Yuvarlak yüz şekline sahip hanımlar için kısa saç;

Yuvarlak yüz tipine sahip bayanlar Pixie kısa kesim saç modelinin üst taraflarını dahada uzun bıraktırarak suratımızın daha uzunca bir görünüme kavuşmasını sağlamış olur ve yuvarlak yüz şekli için mükemmel bir seçim saç modeli olacaktır. Saçlarımız için harcadığımız zamandan şikayetçiyseniz  ve yuvarlak yapıda bir yüzünüz var ise bu saç modelini seçebilirsiniz.

Oval Yüz Şekline Sahip Kadınlar için Kısa Saç Modeli
Oval Yüz Şekline Sahip Kadınlar için Kısa Saç Modeli Bob Stili
Oval Yüz Şekline Sahip Kadınlar için Kısa Saç Şekilleri

Oval yüz şekline sahip kadınlar için kısa saç modelleri;

Oval yüz şekline sahip bir kadınsanız şakaklardan hafifçe kat kat başlayıp, Kahkül ile birlikte kullanacağımız bir küt kesim saç modeli yüzümüzün daha ortalı ve şık görünmesine olanak verecektir.

Uzun Yüz Tipine Sahip Kadınlar için Kısa Saç Modelleri

Uzun yüz tipine sahip kadınlar için kısa saç modelleri;

Uzun yüz şekliniz olan bir kadın iseniz sizin için asimetrik küt saç kesimi modelleri çok uygun bir seçim olacaktır. Çene hizasına kadar olan saç boyunuz yüz şeklinizin çok daha ince ve kısa görünmesine olanak verecektir. Uzun yüzlü kadınlar için yakışan kısa saç kesimi; uzun bir yüze sahip kadınlar için yaptırılacak saç modeli yüzümüze oval bir görünüm kazandırmalıdır. Böylece hacim görünümlü katlı kesim saç modelleri seçenekler dahilindedir. En kısa kat çenemizin hizasından başlangıç yapmalı. Yüzümüzün uzunluğunu ortalayacak Kahküllü perçem modelleri de saçlarınıza uygun bir şekilde kestirebilirsiniz. Lob veyahut Lob saç kesimleri sizlere çok güzel yakışır. Fakat Bu saç modellerinin çok da kısa olmaması gereklidir.

Elmas Üçgen Yüz Şekline Sahip Kadınlar için Kısa Bob Saç Kesim Modelleri

Elmas üçgen yüz şekline sahip kadınlar için kısa saç kesim modelleri;

Katlı kesim saç modelleri tamda üçgen yüz şekline sahip kadınlar için bulunmuş bir saç kesim modeldir. Saçlarınıza yaptıracağınız katlı kesim saç modelleri saçlarınızı dahada hacimli bir görünümle üçgen görünümlü çenenizi geri planda bırakır. Lob stili ve Bob saç stillerini deneyebilirsiniz.

Ayrıca kişiliğiniz için uygun bir saç kesimi de seçmelisiniz. Bugün, size sonraki kuaför ziyaretiniz için,  ilham vermek adına 37 inanılmaz 2017 kısa saç modeli seçtik !

Daha fazla bilgi için yüz şekline göre kısa saç modeli seçimleri için; Kısa saç modelleri hangi yüz şekline yakışır konumuzu inceleyebilirsiniz.

Kısa saç modelleri 2018 yılında daha popüler  oluyor gibi görünüyor. Onlar her zaman seksi, ayrıca kısa saçlar çok yönlü şekil ve stilleri ile kadınlar için muhteşem çeşitlilik sunuyor. Sık sık kesim gerektirmeyen kısa saç kesimi kolayca yüz şekli ve yaşam tarzını uygun modellere olanak vermekte.

2018 yılın da  genç bayanlar modaya uygun bir görünüm oluşturmak için rahat, sevimli ve seksi   kısa bir peri kesim saç stillerini tercih ederken, ayrıca kıvırcık kısa Bob kesim saç modelleri de son derece kışkırtıcı saç renklerinde karşımıza çıkıyor !

Ayırca bakınız; Kısa saçlı kadınlar için topuz modelleri ve yapımı 

Yuvarlak yüzlere yakışan kısa saç modelleri 2018

Sizler için seçtiğimiz 2018 yılı trend saç modelleri;

Pixie Kısa Saç Modelleri 2017
Pixie 2017 Kısa Saç Modelleri
Kısa Yuvarlak Saç Kesim Modeli 2017
Kısa Saç Modelleri 2017
Kısa Küt Saç Kesim Modeller 2017
Kısa Asimetrik Saç Kesim Modelleri 2017
Kahküllü Kısa Kesim Saç Modelleri
2017 için 20 İnanılmaz Kısa Saç Modelleri
2017 Kısa Saç Modelleri
2017 Yeni Kısa Saç Stilleri
2017 Yeni Tarz Kısa Saç Modelleri
Çene Hizası Kısa Bob Saç Kesim Modeli
Dalgalı Bob Kısa Bob Saç Kesim Modeli 2017
Daldalı Kabarık Kısa Saç Modeli 2017
2017 Bob Large Kısa Saç Modeli

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz