PAYLAŞ
kış için cilt maskesi ve bakımı

Havalar iyice soğuk olduğundan cildimizin de bu soğuk havaya tepkisi bizim gibi büyük. Kışın cildimizi nasıl korumalıyız? Kışlık cilt bakımı nasıl yapılır gibi bakımlardan bahsedeceğiz. Birkaç maske önerilerimiz ile kışın cildinizin daha nemli bir halde olmasını bu soğuk havalara duvar örmesini sağlayacağız.

Kışın cildinizde azalan nemden dolayı çatlamalar soyulmalar olabilir. Bu birazda kuru ciltlerde daha çok karşılaşılan bir durumdur. Derimizde ki por diye adlandırılan gözenekler havanın etkisine göre şekil alır. Sıcak havada yağlanan açılan gözenekler soğuk havada gerilerek kapanırlar. Bunun sonucunda kuruma ve çatlama meydana gelir.

Kış Aylarında Cildimizin Kurumasını Nasıl Engelleriz?

kışın cilt bakımı

Doğal yöntemler ile kışın cildimizi korumak için;

  • Bol bol su içmeliyiz.
  • Sebze ve meyve tüketmek
  • Sigara ve alkol kullanmamak
  • Aşırı sıcak ve soğuktan kaçınmak

Genel olarak yapılması gereken davranışlar yukarıdaki gibidir. Bunun yanı sıra eğer cildiniz kuru ve çatlamış ise maskede uygulayabilirsiniz.

Kış İçin Cilt Maskesi

kislik cilt maskesi

Sizlere kış aylarına özel 5 adet en iyi özel cilt maskesi önerisi yapacağız.

 

Nane Cilt Maskesi

Nane yapraklarını bir kapta kaynatarak suyunu ayırıp elma rendeleyerek bir karışım oluşturarak günde 2 kere cildinize uygulayınız. Nanenin ferahlığı ile cildiniz yeniden canlanacaktır.

Bal maskesi

Bir çay kaşığı bal yarım yumurta sarısı birazda zeytinyağı eklenerek yapılan karışımı günde bir kez akşam vakitleri yüzünüze sürebilirsiniz. Cildinizi kışın çatlamalara ve kurumalara karşı koruyabilecek en iyi yöntemlerdendir.

Yulaflı Maske

Yarım çay bardağı yulafa biraz gülsuyu ekleyerek karışım elde edelim. Bu karışımı düzenli olarak yüzünüze sürebilirsiniz. Hem de aknelere karşı koruma elde etmiş olursunuz.

Alovera Maskesi

Kendiniz yetiştirdiğiniz yada dışarıdan elde ettiğiniz alovera bitkisini dışını kesip içinden jel kısmını ayırıp hem tek olarak hem de bal yada badem yağı ile karıştırarak maske kıvamına getirip yüzünüze sürebilirsiniz. Alovera yüzdeki lekeleri ve izlerinde kaybolmasında etkili bir doğal ilaçtır.

Yoğurt Maskesi

Yoğurt ve papatya yağını belli kıvamlarda karıştırarak yüzünüze sürebilirsiniz. Yoğurdun diğer diyet yazımızda anlattığımız gibi çok fazla olumlu etkileri vardır. Her gün yenen 1 kase yoğurt bile maske etkisi kadar cildinizi nemlendirir ve güzelleştirir.

kış için cilt maskesi yapımı

Kışın cildimizi nasıl korumalıyız ve kış için maskeleri hakkında yazımız biterken maskelerin ciltlere göre değiştiğini belirtmek isteriz.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz