PAYLAŞ
evde tırnak bakımı

Kış aylarında, belki de yazın ihmal ettiğimiz bir çok bakımı yapmak durumunda kalırız. Özellikle hızla kuruyan cildimizi nemlendirme, ölü deriden arındırma ve yaz aylarında çıkan lekeleri ortadan kaldırma konusunda özenli bir bakım çalışması yaparız. Kış aylarında cilt bakımının önemli olduğu kadar ellerimiz ve tırnaklarımızın da bakımı oldukça önemlidir.

Kış aylarında fazla kiloları gizleyebilir, makyajla yüz kusurlarımızı kapatabiliyoruz. Fakat ellerimiz soğuk havalarda da, hep gözönünde ve hep en çok gören cildimiz ellerimiz oluyor. Bu yüzden de el ve tırnak bakımı için kış ayları oldukça önemli. Biz bu yazımızda sizler için, oldukça önemli olan evde el ve tırnak bakımı önerilerimizi paylaşacağız.

Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Kış aylarında, manikür için oldukça hassas davranmalısınız. Eğer tırnak etlerinizi keserken yara yapar ya da kanatırsanız, soğuk havadan ötürü yaranın iyileşmesi ve yumuşaması oldukça zor olacaktır. Bu yüzden tırnak etlerinizi itmeyi deneyebilirsiniz. Bunun için de size tavsiyemiz, ellerinizi yumuşattıktan sonra, el ve tırnak etlerinize body scrub uygulamanız. Eğer bütçenize uyarsa Bath&Body Works’ün True Blue Spa serisindeki şekerli el scrubını satın alabilirsiniz. Oldukça başarılı bir ürün olan bu el scrubı yerine dilerseniz farklı yumuşak granüllü vücut scrublarından da kullanabilirsiniz.

Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Tırnak etlerinizi yumuşatıp ittikten sonra mutlaka, özellikle elleriniz gün içinde çok suya giriyorsa, yoğun nem veren bir el kremini elinize bolca sürerek, üzerine bir elbiven giyebilirsiniz. Bu ellerinizin hem soğuktan kaynaklanan yorgunluğunu alacak, hem tırnaklarınızın daha parlak görünmesini sağlayacaktır. Bu işlemleri yaparken mutlaka tırnaklarınızın ojesiz olması gerekiyor.

Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Oje demişken bir konuya da açıklık getirelim. Kış aylarında sürdüğümüz koyu renkli ojeler, tırnağın ışık almasını engellediği sararmalar yaşayabilirsiniz. Bu sararmaları engellemek için hem kaliteli oje tercih etmeli, hem de mutlaka biz baz yani base coat uygulamalısınız. Şeffaf oje, ya da çok renkli ojelerinizi de kullanabilirsiniz. Tırnaklarınızdaki ojeyi çıkarırken de asetonsuz oje çıkarıcıları tercih edin. Eğer artık çok geç, tırnaklarım sarardı bile diyorsanız, tırnaklarınız 4-5 gün kadar ojesiz bırakın ve her gün, limonlu ılık suda tırnaklarınızı bekletin. Eğer çok az sararmalar varsa, tırnaklarınızı diş macunu ile fırçalayın. Bunları yaparken olabildiğince hassas davranmanız gerekiyor.

Kış aylarında el ve tırnak bakımı evde nasıl yapılır diye merak edenler için faydalı bir yazı olduğunu düşünüyoruz.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz