PAYLAŞ
gündüz makyajınız gecede yanınızda olsun

Zaman bu kadar kısıtlı, ajandalar bu kadar yoğunken durup makyaj yapmaya çoğumuz vakit bulamıyoruz. Üstelik birçoğumuz ağzına kadar doldurduğumuz makyaj çantalarımızı yanımızda taşımıyoruz bile. Bunun yerine, çantamıza attığımız bir fondöten, bir maskarayla günü kurtarıyoruz! Peki ya ani bir plan çıktığında? Canını sıkmak istemem ama benim gibi makyaj dolu bir ofiste çalışmıyorsan iş iyice çıkmaza giriyor. Sırf makyaj çantana güvenemediğinden planları iptal edip tıpış tıpış eve dönüyor bile olabilirsin… Aslında gündüz makyajını ustaca gece makyajına çevirebilmek için ihtiyacın olan tek şey birkaç makyaj ipucu!

Fondöten rötuşları

 

Yapılan en büyük hatalardan biri, gün boyu yüzünde duran fondötene, aynı ürünü uygulayarak makyaj tazelediğini düşünmek. Uzun bir günden sonra sabah uyguladığın fondötenin yüzünde aynı şekilde durması çok zor! Yüzüne makyaj sabitleyici spreyini sık ve ardından geniş bir makyaj fırçasını dairesel hareketlerle tüm yüzünde gezdirerek yüzündeki kusurlu noktaları kapat.  Bu hareket fondöteninin tazelenmesini sağlayacak ve tekrar fondöten uygulayabilmen için uygun zemini hazırlayacak.

Göz farını tazele

 

 

Eğer gün içinde kendini bizim gibi Urban Decay Naked Ultimate Basics Far Paleti’nin ellerine bırakıyorsan kulübe hoş geldin! Gündüz saatlerinde mat farları tercih edenlerdensen, elinde tuttuğun palet mat farların geldiği son nokta diyebilirim! Renkler bildiğin Naked, pigmentasyon ve kalıcılık had safhada, tonlar hiç olmadığı kadar mat… Üstelik bak ne diyeceğim, ömrümü tek bir far tonuyla geçirecek olsam, bu paletteki extra bitter tonunu seçebilirim. Ultimate Basics Far Paleti’ni yere göğe sığdıramamakla meşguldüm ki konuyu unutuyordum. Evet, gece makyajı diyorduk…

 

 

Gündüz makyajını geceye adapte ederken biraz ışıltıya ihtiyacımız var derim, ne dersin? O zaman Urban Decay Liquid Moondust göz farlarına güvenebilirsin. Likit formda olması bakışlarının daha canlı ve ıslak görünmesini sağlayacak ve üstelik kremsi bir yapıda olduğu için uygulaması da son derece pratik olacak. Liquid Moondust farını gündüz kullandığın göz farının üzerine uygulayarak derin bakışlar yaratabilir veya kat kat sürerek daha yoğun 3 boyutlu metalik efektler elde edebilirsin. İster sadece kirpik diplerine ufak bir parıltı dokundur, istersen de rengi tüm göz kapağına uygula. En yoğun ışıltılar için, rengi hızlıca sür ve harmanla. Eğer benim gibi Utimate Basics paletinden Extra Bitter tonlarında bir göz farı tercih ettiysen, Liquid Moondust serisinin Solstice tonu (hafif bakıra kaçan altın ışıltılar içeriyor) bu göz farıyla harika bir uyum yakalayacak. Tabii, seçenekler ve renk kombinasyonları bol; işine karışacak değilim.

Aslı Özdel de yılbaşı makyajı için benzer tercihler yapmıştı! Onun makyaj ipuçlarını izlemek için buraya tıklayabilirsin.

Dudakları unutma!

 

 

Gün içinde kullandığın nude rujun, lip glossun veya dudak balmın, yediğin öğle yemeği ve içtiğin onca kahve ve çaya rağmen hala duruyor olabilir. Rujunun kalıcılığına lafım yok ama havanın soğuk ve kuru olması dudaklarının kurumasına ve çatlamasına neden oluyor; üstelik gece için farklı bir stile bürünüyorken bence rujunun rengini de değiştirmen gerekiyor. Dudaklarını yıka, kurula, nemlendir. Göz makyajına uygun daha iddialı bir ruj rengiyle geceye hazırlan!

Artık hiçbir planını iptal etmek zorunda değilsin!

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz