PAYLAŞ
2017 ye günler kala 2016 yılının makyaj trendleri

2017’ye az kaldı: Geçtiğimiz yılın en havalı makyaj trendleri

2016’nın sona doğru hızla yaklaşmasıyla, geride kalan yılın makyaj trendleri açısından bizlere neler kattığını hatırlamak istedim. 2016 bizler için ışıltıların ve canlı renklerin ön plana çıktığı bir yıl oldu. Gözlerde, dudaklarda, ten makyajında parlaklık ön plandaydı. Bu nedenle benim de en çok kullandığım makyaj malzemem aydınlatıcı oldu!

 

Yılbaşı gecesi için makyaj ilhamı arayışındaysan, belki de bu trendler sana ilham verebilir! İşte 2016’nın en havalı makyaj trendleri!

1.Işıltılı dudaklar

 

 

Daha önce de dediğim gibi 2016 parlaklığın, ışıltıların ön plana çıktığı bir seneydi ve dudaklarımız da bu görünümden nasibini aldı! Işıltılı dudakları ilk olarak Moda Haftaları’nda, Versace ve Burberry defilelerinde gördük. Makyaj sanatçıları modellerin dudaklarına altın tonlarında ve bordo tonlarda pullar uyguladı.

 

Pullar kullanmasan da, sen de bu görünüme benzer bir görünüm elde etmek için dudaklarına simli dudak parlatıcılarından uygulayabilirsin.

 

2.Parlak göz makyajı

 

 

Bu yıl makyaj sanatçıları pastel tonlardan, mücevher parlaklığında gözlere kadar birçok göz makyajı denedi. Ancak kazanan kesinlikle parlak gözler oldu. Kardashian ailesinin en küçük üyesi Kylie Jenner’ın da çok sık kullandığı bu göz makyajını elde etmek istersen, şeffaf dudak parlatıcını göz kapaklarına uyguladıktan sonra seçtiğin tondaki göz farını uygulamalısın. İşte bu kadar!

3.Kırmızı ruj & Nude göz makyajı

 

 

Işıltılı dudak trendi yılın trendi olsa da, klasik kırmızı rujun yeri her zaman başka! Her dönem trendy olacak kırmızı ruju 2016’da nude göz makyajıyla tamamladık. Makyajı dengelemek için de ideal bir yol olan bu trendi, kırmızı rujunu uyguladıktan sonra göz kapaklarına sadece çok açık bej tonda far uygulayarak elde edebilirsin.

 

4.Dumanlı gözler

 

 

Her sene olduğu gibi 2016’da da dumanlı göz makyajını sık sık kullandık. Hem podyumlarda, hem de ünlü yıldızların makyajlarında dumanlı göz makyajının özellikle gri ve toprak tonlarındaki versiyonlarını gördük. Bence yılbaşı makyajı için de dumanlı göz makyajı harika bir tercih olur!

5.Aydınlık ten makyajı

 

 

2016 aydınlatıcıların yılıydı! Yüz hatlarının belirginleşmesini sağlayan ıslak görünümlü ten makyajı ile daha aydınlık ve canlı görünümler elde ettik. Bence 2017’de de bu trend devam edecek!

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz