PAYLAŞ
Asansör kullanmak yerine merdiven kullanın. 1 ay içinde vücudunuzdaki değişimin farkedeceksiniz..

KILO VERMEK ISTEYENLER IÇIN TAVSIYE

diyet

Hazır satılan konserve sebzeler yerine donmuş sebzeleri kullanın. Konserve sebzeler ilave şeker ve koruyucular içerdiği için vitamin oranı düşüktür.

Şekerlemeler yerine taze meyve, kuru meyve ya da leblebi tüketin. Bu şekilde şeker ihtiyacınızı karşılarken sağlığınızı korumuş olursunuz. Ancak her şeyi kararında yemelisiniz.

Tohumlu meyveler yerine çekirdekli meyveler tüketin Kilo vermek isteyenler için şeftali, kayısı, erik gibi çekirdekli meyveler öncelikli olmalı. Ayrıca diyetisyenler sadece günün ilk yarısında meyve yemeyi öneriyor.

Asansör kullanmak yerine merdiven kullanın. 1 ay içinde vücudunuzdaki değişimin farkedeceksiniz.

Yüksek kalorili tatlılar yerine meyve salatası, meyveli yoğurt gibi hafif besinler yiyerek kalori algısını azaltabilirsiniz.

Yemeklerinizde mayonez gibi yağlı soslar kullanmak yerine süzme yoğurt gibi sağlıklı besinlerle yaptığınız sosları kullanın.

Kahve, her ne kadar masum gibi görünse de türüne göre kalori oranı değişir. Kahve içerek ekstra kalori almak istemiyorsanız kahvenizi şekersiz için. Yağsız süt kullanın. Cappuccino gibi kalorili içecekler yerine basit kahveleri seçin.

Spor yapmaya zaman bulamıyormusunuz? Arkadaşlarınızla kafede, restoranda görüşmek yerine spor salonunda görüşün. Bu şekilde spora en az yarım saatinizi ayırabilirsiniz.

Bazı kokular açlığımızı artırırken bazıları azaltır. Canınız kurabiye, tatlı, şekerleme gibi kalorili yiyecekler istiyorsa, elma ya da armut yiyin veya koklayın.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz