PAYLAŞ
Bir dövme yapmak için bir çok para vererek dövme sanatçılarına gitmenize gerek yoktur. Sanılanın aksine evde dövme yapmak son derece basit bir işlemdir..

Bir dövme yapmak için bir çok para vererek dövme sanatçılarına gitmenize gerek yoktur. Sanılanın aksine evde dövme yapmak son derece basit bir işlemdir.

Dövmeleri iki şekilde ayırmamız gerekmektedir, kalıcı ve geçici dövme olarak. Kalıcı dövmeyi gerek aletlerden gerekse boyardan ve tecrübesizlikten dolayı evde yapmaya çalışmanızı kesinlikle önermeyiz. Geçici dövme ise evde son derece kolaylıkla yapılabilir.

Bu işleme başlarken internetten veya başka yollarda istediğiniz resmi veya yazıyı bir kağıda çıktısını aldıktan sonra kırtasiyeler de rahatlıkla bulabileceğiniz, çizim kağıdı olarak da geçen aydınger kağıdına bir aydınger kalemi yardımı ile resmi nakletmekle başlar.

kına baş

 

 

Daha sonra ise dövmeyi yapmak istediğimiz bölgeyi seçtikten sonra eğer ki bölgede tüy veya kıl varsa bu kılları almamız gerekmektedir. Bu kıllar dövmeyi yaparken işinizi zorlaştırabilir. Deoksidik bir sabun veya kremi dövme yapmak istediğimiz bölgeye sürdükten sonra resmi dövme yapacağımız bölgeye nakil etmelisiniz.

Bu işlemden sonra önceden hazırladığımız hint kınası, okaliptus yağı, karanfil yağı, limon suyu karışımını bir çöp şiş yardımı ile fırça kullanır gibi resimdeki boşlukları doldurmalısınız. Bu karşımı yapmak ise son derece zordur ve kıvamı tutmayabilir.

İnternette Hindistan’dan ve Arabistan’dan gelen hazır karışımlar satılmaktadır. Bir çok profesyonel dövmeci dahi hazır kına kullanmaktadır.

Evde dövme yapmak için gereken en önemli özellik ise resmetme kabiliyetinizin olmasıdır. Evde kına yapabilmek ise son derece ucuza gelmekle birlikte her hafta dövme değiştirebilirsiniz.

Dövme yaptırdığınızda yapılan şekil ya da harfler bir ömür boyu taşınmaktadır. Bu dövmeleri sildirmek için kullanılan lazer teknolojisi çok pahalı ve zor bir iş olduğundan pek çok insan kına ile dövme yaptırmaktadır. Çünkü, kına bir süre sonra kendiliğinden silinecektir. İşte, evde kına ile dövme yapma tekniği;

kına1

Hint kınasını, okaliptus yağı ve limon suyu ile iyice karıştırın. Kınanın kıvamı çok yoğun olmamalı ve akışkanlığı kalmalıdır. Fakat, çok akışkan olursa da deriden akacaktır. Karışımı hazırlarken azar azar malzemeleri ekleyin. Bu kıvam tutturulduktan sonra bir çöp veya kürdan yardımı ile kına uygulanır. Kınadan önce hazırlanan şablon ile desen çalışması yapılabilir. Keçeli bir kalem ile desenin üstünden geçip uygulanacak alana yapıştırılırsa şablon deriye çıkacaktır. Kına ile desenin üstünden geçin ve yaklaşık 30 dakika kadar sonra kınanın fazlalığını temizleyin.

kına3

Çeşitli güzellik malzemesi satılan yerlerde tüpler halinde hazır kına karışımları satılmaktadır. Bu karışımlardan alarak, kendinize kına uygulaması yapabilirsiniz. Ayrıca, kalem halinde satılan kına kalemleri de vardır. Bu noktada deseni yerine oturtmak ve hatları düzgün çalışmak çok önemlidir. Bu nedenle, kına desenlerinin önceden şablon çalışması mutlaka yapılmalıdır.

kına4

Hint kınası, özellikle çok şık duran bir geleneksel bir uygulamadır. Özellikle yaz aylarında ellerde ve ayaklarda çok şık duran bu uygulama sık suya giriyor ve terliyorsanız yaklaşık 1 hafta dayanır. Normal şartlarda, yaklaşık 15 gün kadar dayandığı insan vücutları vardır. Silinmeye başladığında üzerinden kına kalemleri ile geçerek deseni canlandırabilirsiniz. Bu nedenle, profesyonel bir yerde kına dövmenizi yaptırın ve bir kına kalemi ya da tüpü alarak, üzerinden yenilemek uzun süre kullanım imkanı verecektir.

kına5

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz