PAYLAŞ

Pürüzsüz Bacaklar İçin Ne Yapmalı?

Estetik açıdan kötü görünen bacaklar özellikle yaz aylarında pek çok kadının sorunu haline geliyor. Ne yazık ki çoğu zaman tüylerin alınması bacak güzelliği için tek başına yeterli olmuyor. Çünkü özellikle epilasyon sonrası oluşan kızarıklıklar, morluklar, batıklar ile selülit problemleri bacakların güzelliklerine gölge düşürüyor.

Oysa birkaç uygulama ile pürüzsüz bacaklara sahip olmak mümkün. İşte size bu yazı rahat bir şekilde geçirmenizi sağlayacak ipuçları.

1. Bacak Tıraşınızı Dikkatli Yapın

Özensiz ve hızlıca yapılan tıraş bacakların pürüzlü görünmesine neden olur. Hızlı tıraş, diz ve bilek gibi cildin ince olan yerlerini yıpratır. Eğer tıraş esnasında bir yerinizi kestiyseniz, kanayan bölgeyi iyice duruladıktan sona duştan çıkın ve yaranızı nazikçe kurulayın. Kanama durmuyorsa ufak bir bez parçasını yaranızın üzerine bastırın. Çok derin bir yara ise kanama durduktan sonra bandaj kullanmalısınız.

2. Ağda Yapmayı Tercih Edin

Biliyoruz zahmetli ama ağda yapmak bacaklardaki ölü deriyi atarak bacakların pürüzsüz görünmesini sağlar. Ayrıca ağda ufak tüyleri bile alır.

Sıcak ağda bacaklarda kızarık ve pürüzlü bir görüntü yaratır. Bu nedenle ılık ağda kullanılmalı. Eğer hassas cilt yapısına sahipseniz, ağda öncesinde bacaklarınıza buz uygulaması yaparak sonradan oluşabilecek morartıları en aza indirebilirsiniz.

Epilasyon yöntemi bacaklarımızın görüntüsünü zannettiğimizden çok daha fazla etkiler. Elektrikli epilatör aletleri kılları her yönden çektiği için batık oluşumuna sebep olur.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz