PAYLAŞ
Evde kolay pratik yararlı akne maskeleri..

Akne İçin Evde Yapılan Kolay Maskeler

Akne İçin Evde Yapılan Kolay Maskeler

Gençler ve yetişkinler arasında en yaygın cilt problemlerinin başında yer alan akneler, doğru tedavi edilmezse ciltte kalıcı lekelere yol açabiliyor. Evinizde hazırlayabileceğiniz doğal bakım maskeleri ile hem aknelerin daha az oluşmasını sağlayabilir hem de cildinizde iz bırakmasını engelleyebilirsiniz. Yumurta, limon gibi malzemelerle hazırlanan bu bakım maskeleri yağ üretimini dengeler ve gözenekleri açarak cildinizin nefes almasına yardımcı olur.

Kolay Akne Maskeleri

Yumurta Akı Maskesi: Akne için evde hazırlayabileceğiniz en kolay maskelerden biri olan yumurta akı maskesi için sadece 1 yumurtanın akına ihtiyacınız var. Yumurta akını çırpmadan yüzünüze sürün ve kurumasını bekledikten sonra ılık suyla yıkayın. Yumurta akı cildin yağını dengelerken gözenekleri açar ve akne izlerinin görünümünü azaltır.

Fesleğen Maskesi: Fesleğenle hazırlanan ev yapımı tonik aknelerin yayılmasını önler ve akne oluşumuna neden olan bakterileri azaltır. Fesleğenli toniği hazırlamak yarım litre suyu kaynatın ve bir avuç fesleğen atıp 10-15 dakika demleyin. Süzdükten sonra soğumasını bekleyip yüzünüzü bu tonikle temizleyebilirsiniz.

Tuz Maskesi: Bir miktar deniz tuzunu soğuk suyla karıştırdıktan sonra yüzünüzü bu sula yıkayın. Deniz tuzu çok iyi bir dezenfektandır ve akne oluşumuna neden olan aşırı yağ üretimini azaltır. Cildiniz hassassa tuz ilk anda yakabilir. Yanma hissi oluşursa bol soğuk suyla yıkayın.

Yulaf ve Limon Suyu Maskesi: Bu maske cildinizi temizlerken akne oluşumunu azaltır. 1-2 kaşık yulaf ezmesini kalın bir macun kıvamına getirinceye kadar taze limon suyuyla karıştırın. Limon cildin yağını azaltırken gözenekleri temizler. Maskeyi yüzünüze eşit miktarda yayın ve 20 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın. Maskenin yumuşatıcı etkisini arttırmak için 1-2 çay kaşığı bal ekleyebilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum - "EVDE AKNE MASKESİ"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
cemre
Ziyaretçi

yumurta akı maskesi gerçekten yararlı oldu teşekkür ederim

wpDiscuz