PAYLAŞ

Renkli mi renkli, katkat giyinilen, sıcacık kış sezonuna hazır olalım! İşte yeni sezonun benim gözümden trendleri bu şekilde sıralanıyor…

Muhtemelen 2016 sonbahar ve kış mevsimlerinde en büyük eğilimlerden biri feminenliğin vurgulanarak kullanılmasıdır. Defilelerde aslında oldukça ön plana çıkan detaylardan biri cinsiyet belirsizliği oldu. Maskülen detayların çokca olduğu ama feminen olmanında büyük payı olan parçalarla betimlenendi bu sezon.

Fall/ Winter 2016-2017 Fashion Trends: Masculine

Katkat giyinme trendi her sonbahar kış karşımıza çıkan bir olgudur aslında bu yönelim hem soğuk havaların gelişini kutlar hemde günümüzdeki karmaşalarla bir araya gelen uyumun bir göstergisidir. Tulumların içine bu sezonun önde olan trendi boğazlı kazakları giyeceğiz, ince askılı elbiseleri bu kışta göreceğiz özellikle kazakların üstünde! Ceketlerin altına kombinlenen denim gömlekler kazaklar da ön planda olacak.

Fall/ Winter 2016-2017 Fashion Trends: Layering

Biraz rock and roll , deri , fırfır, omuz detayları…  80′leri anlatan herşey burada sonbahar 2016 için yüksek sesle eğilimleri söz konusu.

Fall/ Winter 2016-2017 Fashion Trends: 1980s/ Eighties Fashion

Pileler şimdi moda ama hemen hemen her defilede karşımıza çıkan Sonbahar Kış sezonu için çok sıkı bir şekilde geliyor.

Fall/ Winter 2016-2017 Fashion Trends: Pleats

Bu yılın en kendinden söz ettirecek materiyali kesinlikle kadife.  Sezon modası için önümüzdeki günlere hazırlık aklınızda olması gereken parçaların başında kadife olanlar gelmeli…

Fall/ Winter 2016-2017 Fashion Trends: Velvet

Süet aslında 2015 yılından kalan bir eğilim. 1970′lerde retro bir gönderme yapıyor bu sezon tasarımcılar. En pratik ve giyilebilir Sonbahar / Kış 2016-2017 moda trendleri biri. Tayt şeklinde süetlere dikkat çeken Tory Burch ve Balmain Tod’s ise takımla karşılıyor bizi.

Fall/ Winter 2016-2017 Fashion Trends: Suede

Sanırım kış sezonu için vazgeçilmezdir deri nesneler. Aynen bu sezonda öyle olacak özellikle deri elbiseler çokca göreceğimiz parçalardan…

Fall/ Winter 2016-2017 Fashion Trends: Leather

Dürüst olmak gerekirse, kürk hakkında yazılacak çok şey var ama kısa bir trend analizi hazırlıyorsam küçük detayları belirtlerek sunmak en iyi diye düşünüyorum. Dior bu sezona vurgulanan silüetle karşımıza çıkmış bu nedenle favorim oldu diyebilirim. Jason Wu yine oldukça yaratıcı görünümler çıkarmış, DSquared2 yorumunu sevmedim fazla Moğol görünüm var.

Fall/ Winter 2016-2017 Fashion Trends: Fur

Dantel’in romantikliğinden uzaklaşan ama onun verdiği gizeme sahip olan kafes detaylar bu sezon oldukça ön planda olacak. Günümüzün modernize edilmiş hali olan bu yeni nesil dantel, bir süre daha bizimle olacak gibi görünüyor.

Fall/ Winter 2016-2017 Fashion Trends: Mesh

Metalikler etekten, bluza, elbiseden, pantolona bir çok defilede karşımıza çıkmasıyla beriberi bu sezon için alarm verdiği belli. Tarz gözetmeksizin ayrım yapmadan bu trende parmak bastı tasarımcılar. Bu akımı doğru kullanmak, günümüz modasında biraz sporlaştırarak ve günlük detayları harmanlayarak olmalıdır.

Fall/ Winter 2016-2017 Fashion Trends: Metallic Shine

Neredeyse her tasarımcı kullandığı mütevazı ama seksi midi etekler karşımıza çıkıyor. A line gelen yada daha çan kalıbında olanlar, aslında model farketmiyor yeter ki etek boyu dizlere vurgu yapsın.

Fall/ Winter 2016-2017 Fashion Trends: Midi Hems

Çizgili takımlar sanırım benin bu sezonki favorilerim arasında olacak. Takım giyinmek zaten oldukça ön planda plan bir oluşum son bir kaç sezondur ama bu durum çizgililerde dahil olduğu zaman bence tam bir klasik çıktı diyorum! Maxmara’nın sületi benin favorim ama Tibi’nin spor ayakkabılarla tamamlıyor olmasını ayrıca çok sevdim.

Fall/ Winter 2016-2017 Fashion Trends: Pinstripe Suits

Diz altında bilek üzerinde aralarda bir yerlerde… İşte tamda Culottes kesimli pantolonları anlatmak… Orada kırpılmış pantolon farklı uzunlukta , ama genellikle dizlerinin altında ve ayak bilekleri üstünde. Benim favorim kadife Monse pembe olanı oldu, herkes tarafından uygulanacak olanlar ise Lacoste ve Michael Kors tipindekiler olacaktır.

Fall/ Winter 2016-2017 Fashion Trends: Culottes

Uzun zamandır hayatımızda olan, bir varmış bir yokmuş gibi dursada bu sezon büyüyüp devleşen akım omuzların fora olma durum gelecek sonbahar kış sezounda da devam! Biz bu akıma cut-out diyoruz bu nedenle kesik omuzlar, düşük omuzlar gibi bir çok omuzlara vurgu yapılan kesimlerdeki parçalar karşımıza çıkıyor.

Fall/ Winter 2016-2017 Fashion Trends: Bare Shoulders

Deri bu sezon her zaman ki gibi gözbebeği olsada yanına bir kardeş eklendi. Parlıklık detayıyla dikkat çeken viniller eğilimi başlıyor bu sezonla beraber. Daha seksi , daha fetiş, ıslak etkisi ile ruganlar ve viniller karşınızda! Lacoste , Kenzo , Nina Ricci , Valentino, Iceberg , Lanvin tercihleri daha kış renkleri olsa da diğer markaların çoğunda canlı renkler hüküm sürdü.

Fall/ Winter 2016-2017 Fashion Trends: Patent Leather/ Vinyl

Aslında ilkbahar modasında gördüğümüz bazı şeyler tekrardan kış 2016-2017 moda trendleri arasına giriyor. Eşleştirmelerden bahsediyorum, mantolarla iç kombinler birbiriyle takım olma durumları.

Fall/ Winter 2016-2017 Fashion Trends: Matching Outerwear to Clothing

Korseler değil ama korsenin detay görünümü bağcıklar çıkıyor karşımıza. Tamamen dekoratif amaçlı dekolte kullanımı için bağcıkları koleksiyonlarına yerleştiren modacılar defilelerde bağcıkları sezonumuza yerleştirmiş oldular.

Fall/ Winter 2016-2017 Fashion Trends: Lacing Accents

Desenler yada baskılardan daha kullanışlı olduğunu düşünüuyor son zamanlarda modacılar slogonların. Kendini  ifade etme, duygularını anlatmanın bir yolu olduğunu düşünerek slogonlara tam gaz devam ediyoruz bu sezonda!

Fall/ Winter 2016-2017 Fashion Trends: Clothing with Messages

İlk bakışta bu tarz büyük boy kazak hakkında söylenecek bir şey yoktur. Ama tarzları karıştırdığınız büyük kazaların gelişi güzel ama havalı kombinlerinin soğuk bir kış gününde yerini hiçbirşey tutamaz. Çok uzun kollu, abartılı hacimleri,  hantal ve sıcaklığın verdiği konforu göz önünde tutarak geniş kazaklardan birtane gardrobunuza eklemelisiniz.

Fall/ Winter 2016-2017 Fashion Trends: Apres Ski Oversized Sweaters

Kendi içinde 90′lara gönderme yapan, aslında uyumlu uyumsuz her kombine eşlik edebilen biker yani motorcu deri ceketleri özellikle siyah renk seçimiyle bu sezon yine ve yine göz bebeği…

Fall/ Winter 2016-2017 Fashion Trends: Biker Jackets

Genç ve dinamik görünümler özellikle sportif dokunuşlar sezona ayrı bir soluk kazandırıyor. Moda Haftalarındaki defilelerinde benim özellikle favori silüetlerim Alexander Wang , LV ve Versace tarafından gelenler oldu.

Fall/ Winter 2016-2017 Fashion Trends: Sporty Athleisure Style

80′lerin sezonu adete günümüzün tabiriyle adet ederken defilelerden, 70′lerden bir diğer detay çıkıyor karşımıza: püsküller! Ralph Lauren’ın pantolonu modellerini görebiliriz mağazalarda sıklıkla.

Fall/ Winter 2016-2017 Fashion Trends: Fringe

2016 moda trendleri arasında 80′leri olduğu gibi , o dönemi vurgulayan detaylarda çok fazla. Mesela omuzlara gönderme var, günümüz modasıyla harmanlanmış olan 80′li yılların bu akımı sezonda karşımıza çıkacaklardan bir tanesi.

Fall/ Winter 2016-2017 Fashion Trends: Big Shoulders

Kumaş, kesim ve nakış olarak tamamen Çin kültürüne göndermeler yapan bir eğilim. Defilelerde farklı farklı formlarda karşımıza çıkan bu trend bazen yaka detayından dikkatimizi çekerken bazende desenlerden yakaladı. yakalanan tek bir bakış vardı . Fall/ Winter 2016-2017 Fashion Trends: Chinoiserie Motifs

Bir diğer adıyla boğazlı kazaklar bu sezonun en vazgeçilmez parçalarından.

Fall/ Winter 2016-2017 Fashion Trends: Turtlenecks

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz