PAYLAŞ

Merhaba Hanımlar, bugün de sizlerle sık örgü modelini paylaşacağım. Sık örgü modelimiz boyunluk, patik, yelek, kazak, bayan hırkası, battaniye vs dışarıda kullanabileceğiniz ve daha sıcak tutması amaçlı yapılan örgü modelimizdir. Bu örgümüz çok şık olduğu kadar da toparlı ve düzenli durarak da bir çok yerde kullanabileceğinizi inandığım bu örgü modelimizi örmeye birlikte başlayalım.

Malzemeler

ip

Şiş

Yapılışı

İlk ilmeğimizi oluşturduktan sonra ilk sıramızda kenarlığımız alıyoruz ve 3 ters, 2 düz olarak başlamız olduğumuz bu sırayı örmeye devam ediyoruz.

siki-orgu-1 resmi

Bir sonraki sıramıza geçtiğimizde ise 2 ters, 2 düz olarak başlamış olduğumuz sıramızı işlemimiz 2 ters, 2 düz olarak değişiklik yapmadan devam ediyoruz. Bir daha ki sıramızda 1 tersimizi örüyoruz, 3 düz ilmeğimize gelince ikinci ilmeğimizin altından şişimizi geçirip, ipimizi çekiyoruz.

siki-orgu-2 resmi   siki-orgu-3 resmi

Bir kez dolayıp 3 ilmeğimizi birlikte alıp, 2 ters ilmeğimizi örüyoruz. Tekrardan 3 düz ilmeğimize gelince ikinci ilmeğimizin yanındaki aradan şişimizi batırıp, bir dolayıp, 3 ilmeği birlikte alıp tersleri örüyoruz. Ve bu sırayı bu şekilde tamamlıyoruz.

siki-orgu-4 resmi   siki-orgu-5 resmi

siki-orgu-6 resmi

Daha sonraki sıramızda ise 3 ters, 2 düz olarak sıra sonuna kadar örgümüzü devam ettiriyoruz. Yine daha sonraki sıralarımızda aynı işlemi uygulayarak devam edip örneğimizi oluşturuyoruz. Bu muhteşem modelimizle harika hediyeler  yapabilirsiniz.
siki-orgu-7 resmi

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz