PAYLAŞ

Merhaba Hanımlar, bugünde yine çok kolay bir örgü modeli göstereceğim. Pıtırcıklar örgü modeli o kadar şık ve üzerinizde bir o kadar gösterişli duruyor ki, eminim hepiniz çok severek öreceksiniz. Genellikle çift renkle yapılıyor, fakat tek renk iplede yapabilirsiniz. Kendini göstermesi için iki renk her zaman daha göz alıcı gözüküyor. Yeleklerde, ceketlerde ve süveterlerde harika duran bu modelimizi şimdi öğrenmeye başlayalım.

Malzemeler

ip

Şiş

Yapılışı

Başlangıç olarak alt kısmını yani lastik kısmını oluşturmamız gerekiyor. Lastik kısmımız üstteki örgümüzden daha ince şişle örülmelidir.

pitirciklar-orgu-1 resmi

Lastik kısmını 3 numara şişle örüp, örgümüzü modelimizin daha şık durması içinde 4 veya 5 numara şişle örmemiz gerekir. Lastiğimizi ördükten sonra iki ilmek kenar ilmeğimizi alıyoruz. Bir ilmek boş alıp örüyoruz sırayı bu şekilde tamamlıyoruz.

pitirciklar-orgu-2 resmi    pitirciklar-orgu-3 resmi

Sonra ikinci sıramızda ipi öne alıyoruz. Boş alıp sonra ipi öne alıp örüyoruz. İpi kendi tarafımızı alıp örüyoruz, arka tarafa alıp ipimizi örüyoruz. Bir sonraki sıramızda ilmeğimizi alıp kenarlık olarak ilk örüyoruz. Bir boş alıp, bir örüyoruz.

pitirciklar-orgu-4 resmi    pitirciklar-orgu-5 resmi

Ters kısmını örerken boş alıp ipi arkaya alıyoruz. Sonra ipi öne düz alıyoruz. Bu örneğimiz bu şekilde kendini tekrarlarken çift renk olarak da yapılır. Çift renk yapılan örgümüzde her renkten iki sıra şeklinde örüyoruz.

pitirciklar-orgu-6 resmi

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz